logo logo logo logo

Folie okienne przeciwsłoneczne zewnętrzne.

Skuteczność folii przeciwsłonecznych .

odbicie energii słonecznej do 80 % Czy folie na szyby są naprawdę skuteczne ? Czy inwestycja jest opłacalna ? Są to często zadawane pytania przez naszych potencjalnych klientów, ponieważ aktualni już nie mają żadnych wątpliwości .

Poniższe obliczenia przybliżą Państwu skutecznośc folii. Dla przykładu posłużymy się folią SRS 220 EXSR o odrzuceniu energii słonecznej w wysokości 80 % . Biorąc pod uwagę fakt , że ilość energii cieplnej wnikającej przez 1 mkw. przeszklenia, w okresie od czerwca do sierpnia na elewacji południowej , wynosi 0,46 kw w ciągu 1 godz. łatwo oszacować całkowitą ilość energii cieplnej zatrzymanej na zewnątrz .

Przyjmijmy że łączna ilośc przeszklenia pomieszczenia to 30 mkw.

Na zewnątrz zostaje zatrzymane 11,04 kwh wnikającej energii cieplnej.

Technologia i jakość folii okiennych zewnętrznych.

jedna z pierwszych naszych realizacji Pierwsze folie okienne zewnętrzne zostały przez nas zamontowane w 1999 roku . Zastosowaliśmy wtedy folie na przeszkleniach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie . Typ folii był starannie dobierany przez Głównego Konserwatora Muzeum Narodowego w Krakowie pod względem przepuszczalności światła widzialnego oraz odbicia energii słonecznej aby sprostać wysokim wymaganiom norm dla obiektów szczególnie wrażliwych . Folie służą do dzisiejszego dnia i owszem widać na nich przy dokładnym zbliżeniu że folie są nadszarpnięte przez ząb czasu ale w dalszym czasie umożliwiają bezpieczną ekspozycję zbiorów.

Drugim przykładem z wielu ,niesamowitej wręcz trwałości folii jest zamontowanie przez nas w 2000 roku folii SRS 220 EXSR dla firmy Lear Corporation w Mielcu . Dopiero w 2010 roku folie zostały przez nas wymienione na nowe co obrazuje skutecznośc jak i trwałość zastosowanego materiału . Natomiast Dział Techniczny Hotelu Qubus w Krakowie w 2010 roku zlecił nam wymianę folii zewnętrznych na przeszkleniu dachu basenu . Konkurencyjna firma zamontowała folie w 2007 roku. Po upływie trzech lat kierownictwo hotelu stwierdziło że stan w jakim są folie kwalifikuje je do wymiany.

Na szczególną uwagę zasługują folie przeciwsłoneczne zewnętrzne firmy 3M serii Prestige posiadające unikalną właściwość transmisji dużej ilości światła przy jednoczesnym wysokim ograniczeniu przenikania energii słonecznej z zewnątrz.

Niezależne pomiary NFRC .

Oferowane przez naszą firmę produkty posiadaja certyfikaty programu NFRC czyli National Fenestration Rating Council w USA którego zadaniem jest uczciwia, dokładna i wiarygodna ocena wydajności energetycznej . NFRC jest organizacją non-profit która zarządza jednakowym, niezależnym wskaźnikiem dla przedstawienia energetycznej charakterystyki m.in. okien, drzwi oraz świetlików.

Gwarancje .

Standardowe folie przeciwsłoneczne posiadają gwarancje pięcioletnie przy instalacjach na elewacji pionowej , natomiast gwarancja przy montażu na świetlikach i dachach w poziomie wynosi dwa lata. Najwcześniej wymianiane przez nas folie były użytkowane na dachach ponad 6 lat.

Parametry folii : parametry

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pomocą formularzy : zapytania