logo logo logo logo

Folie przeciwsłoneczne na świetliki z poliwęglanu.

Folie na poliwęglan- fakty .

zamontowane folie w Świebodzinie Proponujemy Państwu zamontowanie specjalnych folii na świetliki z poliwęglanu. Folie te, w odróżnieniu od typowych folii przeznaczonych do montażu na szkle, posiadają wraz z warstwą kleju współczynnik rozszerzalności cieplnej dostosowany do współczynnika rozszerzalności cieplnej płyt wykonanych z poliwęglanu komorowego i litego.

Folie montowane są od zewnątrz oraz są foliami nieprzeziernymi.

Poniżej przedstawiamy pomiary wykonane w firmie NIDEC w Niepołomicach przez dział techniczny po zainstalowaniu folii próbnie na 10 % świetlików. Po dokonaniu pomiarów otrzymaliśmy zlecenie na pozostałe 1100 mkw.

Pomiar wykonano w ciągu 5 minutowego pomiaru na wysokości 1,5m od posadzki

APU2
miejsce niezasłonięte folią pod świetlikiem 32,4 C
miedzy świetlikami 29 C
miejsce pod świetlikiem zasłoniętym folią 28,2 C
miedzy świetlikami i pod , temp. w ciągu 5 minut pomiaru się nie zmieniła

APU 1
miejsce pod świetlikami nie zaklejonymi folią 32C
miejsce miedzy świetlikami niezaklejonymi folią 29.4 C
miejsce po świetlikiem zaklejonym folią 28,6 C
miedzy świetlikami zaklejonymi folia 29 C

Prosimi wziąć pod uwagę, że montażu dokonaliśmy na 10 % świetlików, czyli przez 90 % świetlików dalej hala była nagrzewana . Mimo to pomiar na wysokości 1,5 m nad posadzką wykazał obniżenie temperatury pod zaklejonymi świetlikami o około 3 - 4 stopnie C . Dodatkowo nasz klient dzięki któremu możemy przedstawić Państwu wyniki pomiarów stwierdził , że pracownicy odczuli znaczną poprawę komfortu pracy ponieważ stali w cieniu a nie w miejscu silnie nasłonecznionym co powoduje znaczne obniżenie temperatury odczuwalnej. Pomiarów dokonano przy temperaturze zewnętrznej 33 stopnie C juz w nagrzanej hali ( nie było możliwości jej przewietrzenia ).

Folie na poliwęglan -zastosowanie

Folie na poliwęglan zapobiegające nagrzewaniu się pomieszczeń stosowane są na świetlikach hal produkcyjnych, magazynów. Skutecznośc folii jest potwierdzona przez takich naszych klientów jak wspomniany Nidec w Niepołomicach, Keiper w Świebodzinie, Borg Warner w Rzeszowie, BDN w Wykrotach koło Zgorzelca czy Lajkonik w Skawinie. Pierwsze folie zamontowane w 1999 roku dla firmy Lear w Mielcu, służą do dnia dzisiejszego.

Madico Inc jako światowy lider w produkcji folii, produkuje folie bezpieczeństwa Blister Free ze specjalnym klejem przystosowanym do montażu na szkle akrylowym typu plexiglass czy Lexan.

Więcej na temat folii Blister Free znajdą Państwo tutaj : folie na poliwęglan

Prosimy o zapoznanie się z parametrami folii : parametry

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pomocą formularzy : formularze