logo logo logo logo

Folie okienne przeciwsłoneczne.

Dlaczego folia przyciemniająca?

odbicie energii słonecznej do 80 % Instalacja folii przeciwsłonecznych to sposób na obniżenie kosztów energii elektrycznej zużywanej do klimatyzcji pomieszczeń oraz redukcji emisji CO2 . Oferowane przez naszą firmę produkty są tak zaprojektowane aby pomóc właścicielom obiektu efektywnie oszczędzać energię i zwiększyć komfort użytkowania pomieszczeń . Odbicie energii słonecznej do 80% znacznie obniża koszty utrzymania klimatyzacji .

Niszczące promieniowanie UV sieje spustoszenie niszcząc z czasem wyposażenie wnętrz i towarów , skracjąc ich trwałość . Folie na szyby z naszej oferty to produkty które są filtrem prawie w 100% zatrzymującym szkodliwe promienie UV co powoduje też znaczne oszczędności na wyposażeniu narażonym na powolne niszczenie .

Proponowane przez nas folie okienne poprawiaja zewnętrzny wygląd budynku eliminując wizualny bałagan i stworzenie jednolitego wyglądu .

Nasza firma stosuje tylko folie na szyby uznanych producentów firmy Solutia, Madico oraz wysokiej jakości folie okienne firmy 3M serii Prestige produkowane przy użyciu nanotechnologii .

Typy folii okiennych przeciwsłonecznych .

Podstawowym podziałem folii przeciwsłonecznych jest zróżnicowanie na folie zewnętrzne montowane od zewnątrz oraz folie wewnętrzne montowane od wewnątrz . W przypadku gdy posiadają Państwo zestawy szklane komorowe należy bezwzględnie stosować folie przyciemniające zewnętrzne . Montaż folii na zewnętrznej stronie zestawu zapewnia odbicie energii słonecznej ( wypromieniowanie do otoczenia ) oraz absorpcję energii na zewnętrznej powierzchni zestawu. W tym przypadku komora zestawu stanowi warstwę izolacyjną co powoduje uzyskanie wydajniejszych parametrów działania folii. Montaż folii na wewnętrznej stronie szyb zespolonych spowoduje gromadzenie się energii wewnątrz pomieszczeń a skutek przy foliach o dużych absorbcjach może być opłakany tzn. przy wysokich temperaturach może nastąpić pęknięcie wewnętrznej szyby .

Ukazując obrazowo szyby zespolone są montowane w celu zminimalizowania w zimie strat ciepła w budynku . Prosimy wyobrazić sobie co się stanie gdy folie zaczną próbować odbijać 50 % energii słonecznej a dalsze 30 % bedzie absorbowane na powierzchni szyby .

Osobnym zagadnieniem są folie o nazwie IR . Mylne przekonanie klientów że energia słoneczna to właśnie Infra Red zaowocowało reklamą na szeroką skalę niesamowitych , prawie bezbarwnych folii wewnętrznych odbijających promieniowanie Infra Red w 98% jako odbicie energii słonecznej .Nic bardziej mylnego IR to tylko 53 procent energii słonecznej a energia słoneczna składa się z 3 procent promieniowania UV , 44 procent światła widzialnego oraz 53 procent właśnie promieniowania IR .Dlatego zawsze zachęcamy do zapoznania się dokładnie z parametrami folii.

Folie na szyby przeciwsłoneczne wewnętrzne .

Folia przyciemniająca wewnętrzne jest coraz rzadziej instalowana jako folia przeciwsłoneczna na przeszkleniach budynków, z powodu stosowania w naszej szerokości geograficznej szyb zespolonych. Ten rodzaj folii stosuje się do przyciemnienia szyb w samochodach oraz przeszkleń wewnętrznych.

Więcej na temat zastosowań folii wewnętrznych : folie wewnętrzne

Folie na szyby przeciwsłoneczne zewnętrzne .

Montaż folii przeciwsłonecznych zewnętrznych należy do najbardziej efektywnego sposobu odbicia energii słonecznej . Nasza firma stosuje folie zewnętrzne produkowane tylko w Stanach Zjednoczonych Ameryki przez firmy z wieloletnim doświadczeniem czyli firmy Solutia, Madico oraz 3M.

Więcej na temat zastosowań folii zewnętrznych : folie zewnętrzne

Folie na świetliki z poliwęglanu .

Proponujemy Państwu zastosowanie folii przeciwsłonecznych na świetliki z poliwęglanu . Folie te pozwalają na odbicie energii słonecznej do 80 % pozwalając na zwiększenie komfortu pracy np. w halach produkcyjnych.

Więcej na temat zastosowań folii na poliwęglan: folie na świetliki

Folie okienne przeciw UV .

W doskonały sposób stanowią barierę dla szkodliwego promieniowania UV. Zanstalowane na szybach Sukiennic w Krakowie , Biblioteki Jagiellońskiej , Luwru w Paryżu , Biblioteki w Oxfordzie czy Smithsonian Instytution w Waszyngtonie pozwalają w sposób całkowicie bezpieczny przechowywać i udostępniać bezcenne dzieła sztuki oraz starodruki.

Więcej na temat folii przeciw UV: folie przeciw UV

Parametry folii: parametry

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pomocą formularzy : zapytania